Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

O czym warto pamiętać, żeby spokojnie odpoczywać?

Poszukujemy kandydatów na rodziców zastępczych

Jeśli:

» jesteś w stanie dać dziecku bezpieczny dom
» jesteś gotowy do niesienia pomocy
» los dziecka nie jest Ci obojętny

Zostań rodzicem zastępczym!

Program „Aktywny Samorząd”

Logo programu Aktywny SamorządProgram „Aktywny Samorząd” jest skierowany do osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, a w przypadku dzieci orzeczenie o niepełnosprawności.

Program umożliwia osobom niepełnosprawnym uzyskanie, m.in.: dofinansowania kosztów nauki na poziomie wyższym, dofinansowania zakupu i montażu oprzyrządowania do samochodu, dofinansowania kosztów uzyskania prawo jazdy kat. B, pomocy w zakupie sprzętu elektronicznego, wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, kończyny protezy, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w programie zapraszamy do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce ul. gen. Józefa Hallera 12, pokój nr 4. Szczegółowe informacje dostępne są również pod numerem tel. 29 7603959 oraz na stronie internetowej PFRON.

Wnioski o dofinansowanie Modułu I i II można również składać w formie elektronicznej w Systemie Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON (SOW).

Banery/Logo